5.12.2018 Wysoka porażka z liderem z Sosnowca

Mecz pomiędzy ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski, a JAS FBG Sosnowiec nie przyniósł niespodzianki. Liderki z Sosnowca w pierwszej kwarcie wypracowały siedmiopunktową przewagę (22 - 15), którą w drugiej i trzeciej kwarcie powiększyły zdecydowanie do stanu 78 - 38. W ostatniej części spotkania obserwowaliśmy bardziej wyrównany pojedynek - kwarta 18 - 17 dla Sosnowca, ale w ostatecznym rozrachunku wynik nie wyglądał dobrze dla Olimpii, która przegrała ostatecznie 55 - 96. Na usprawiedliwienie tak wysokiej porażki można dodać brak skutecznej i dobrze grającej Elżbiety Giedrojć, która leczy niedyspozycję zdrowotną. Punkty dla Olimpii w spotkaniu zdobyły: Klaudia Rutkowska - 13, Patrycja Jastrzębska 12, Natalia Rusińska - 8, Laura Cichy - 7, Katarzyna Pawlik - 6, Justyna Kocon - 5, Marlena Jurzica i Marzena Lamczyk po 2. Bez punktu tym razem Maria Cichy, Magdalena Jabłońska i Paulina Hnida.