13.04.2019 Drugi dzień zmagań ćwierćfinałowych kobiet U14

W kolejnym dniu zmagań ćwierćfinałowych byliśmy świadkami wyjątkowo zaciętych i emocjonujacych spotkań. Najpierw spotkanie KSKK Koszalin - UKS Huragan Wołomin, gdzie wydawało się po pierwszych minutach, że koszykarki z Wołomina powinny okazać się ostatecznie lepsze od przeciwniczek. Mecz toczył się jednak na tzw. "styku", ze zmieniającym się prowadzeniem. Dopiero w końcówce spotkania zawodniczki z Koszalina popełniły kilka błędów, które skutkowały ostatecznie porażką w spotkaniu 61 - 70 (16:18, 15:18, 17:14, 13:20). Najskuteczniejsze w zespole z Koszalina to: Natalia Dziadul - 12 punktów, Patrycja Socha - 10, Magdalena Nowicka - 9, a dla Huraganu Wołomin: Maja Malinowska - 20, Natalia Bajerska - 14, Otylia Suchocka - 9. W kolejnym spotkaniu spotkały się zespoły, które miały na koncie zwycięstwa odniesione w pierwszym dniu turnieju, ŻKK Olimpia i UKS Siódemka Sopot. Zwycięstwo zapewniało pewny awans. Mecz przy nadkomplecie kibiców z Wodzisławia i Sopotu stał na bardzo wysokim poziomie i był niezwykle emocjonujący. Olimpia rozpoczęła od prowadzenia po pierwszej kwarcie 17:13, by w następnej oddać nieco pola rywalkom 11:15 i do przerwy remis 30:30. Pod koniec trzeciej kwarty zawodniczki z Sopotu wyszły na prowadzenie, wygrywając ją 13:5. W ostatniej kwarcie zawodniczkom Olimpii zabrakło koncepcji, jak rozbić wyjątkowo szczelną obronę przeciwniczek i ostatecznie przegrały ją 12:24 i tym samym całe spotkanie 45 - 65. Punkty dla Olimpii zdobyły: Dominika Bednarek - 15, Anna Juszczyk - 9, Laura Stukator - 7, Majka Stefaniak - 6, Magdalena Bernacka - 4, Vanessa Turek i Agata Bąk po 2. W zespole z Sopotu najskuteczniejsze to: Weronika Kassin - 18, Klara Kujawczyk - 11, Natalia Rutkowska - 10 punktów.       Sprawa awansu drugiej, oprócz zespołu z Sopotu, drużyny do turnieju półfinałowego rozsztrzygnie się w ostatnim pojedynku turnieju, w którym o godzinie 12.30 w niedzielę 14.04.2019 zagrają UKS Huragan Wołomin z gospodyniami ŻKK Olimpia. Trzymamy kciuki za trenera Damiana Hnidę i jego podopieczne, wierząc, że to Olimpia uzyska awans !