12.05.2019 Drugie miejsce młodziczek Olimpii w turnieju półfinałowym

Po trzydniowych zmaganiach prowadzony przez trenera Damiana Hnidę zespół wodzisławskich koszykarek w kategorii U14 (młodziczki) awansował z drugiego miejsca do finału mistrzostw Polski. Stawką niedzielnego meczu (12.05.2019) rozgrywanego pomiędzy dwoma pewnymi awansu do finału zespołami, czyli ŻKK Olimpia, a OrtoMedSport Pabianice było zajęcie pierwszego miejsca. Zgromadzeni licznie kibice obydwu zespołów byli świadkami bardzo zaciętego spotkania w, którym przez trzy kwarty raz jeden, raz drugi zespół prowadził niewielką ilością punktów. Na koniec trzeciej kwarty był remis 42 - 42. Ostatnia kwartę, zdecydowanie lepiej rozpoczęły pabianiczanki, które dzięki serii bardzo dobrych  zagrań i celnych rzutów wyszły na prowadzenie, które błyskawicznie powiększały. Ostateczny wynik meczu to 46 - 66 w kwartach ( 12:14, 16:12, 14:16, 4:24). Punkty dla Olimpii zdobywały: Majka Stefaniak - 11, Vanessa Turek - 10, Laura Stukator - 9, Agata Bąk -5, Anna Juszczyk - 4, Dominika Bednarek, Magda Bernacka, Martyna Gozdek - po 2, Wiktoria Pawlus -1. Bez zdobyczy punktowej spotkanie zakończyły: Laura Brawańska, Aleksandra Jazłowiecka-Świstek, Natalia Franczyk. Teraz przed Olimpią oczekiwanie na losowanie grup finałowych i czas na przygotowanie jak najwyższej formy.