02.03.2019 Młode Olimpijki U12 wygrywają z Mistrzem Śląska !!!

W sobotę 2 marca br. młode koszykarki Olimpii wygrywają kolejne mecze w rozgrywkach minikoszykówki o Mistrzostwo Śląska w kategorii U12 (rocznik 2007 i młodsze). W pierwszym meczu dziewczęta podejmowały drużynę UKS LA Basket Piekary Śląskie wygrywając pewnie 44:21 (4:8,10:0,19:6,11:7). Mimo okazałego zwycięstwa początek meczu był bardzo trudy, ponieważ młodzież z Wodzisławia rozpoczęła bardzo nerwowo i nieskutecznie, nie wykorzystując kilku bardzo dogodnych okazji do zdobycia punktów. W przerwie miedzy pierwszą a drugą kwartą trener drużyny Olimpii Daniel Szuszkowski przeprowadził motywującą rozmowę ze swoimi podopiecznymi, które na boisku w kolejnych kwartach pokazały już oblicze zespołu walczącego i zdobywającego seryjnie punkty. Wyróżniającymi zawodniczkami w tym meczu były Zofia Konczalska (16pkt), Patrycja Hnida (10pkt), Emilia Wojtala (11pkt), Katarzyna Radecka (6pkt) oraz Giulia Picari (1pkt). Drugi mecz rozgrywanego turnieju to spotkanie drużyn, które jeszcze w tej rundzie nie przegrały swoich meczów. Naprzeciw siebie stanęły młode Olimpijki i Mistrz Śląska z poprzedniego sezonu JAS FBG Zagłębie Sosnowiec. Mecz od początku przyniósł bardzo dużo emocji i walki. Obie drużyny stanęły na wysokości zadania i dały licznie zgromadzonej publiczności wspaniałe widowisko. Każda kwarta była wyrównana, a cały mecz przybiegał w rytmie punkt za punkt. To był niesamowity mecz okraszony szybkością rozgrywania akcji w ataku oraz walki w obronie, którą minimalnie na swoją korzyść przechyliły koszykarki Olimpii wygrywając ostatecznie 29:28 (8:6,6:6,8:9,7:7). Po dwóch zwycięstwach w tym turnieju ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski został jedyną drużyną, która drugą rundę rozgrywek o Mistrzostwo Śląska nie przegrała ani jednego meczu. Brawa dla całej drużyny. W tym meczu cały zespół zasługuje na słowa pochwały, ale wyróżniającymi zawodniczkami były ponownie Zofia Konczalska (15pkt) oraz kapitan zespołu Patrycja Hnida (8pkt). Zespół ŻKK Olimpii Wodzisław Śl. w turnieju wystąpił w składzie: Patrycja Hnida (18pkt), Zofia Konczalska (31pkt), Emilia Wojtala (13 pkt), Katarzyna Radecka (8pkt), Giulia Picari (1pkt), Wiktoria Chrząszcz (2pkt), Wiktoria Gawlak (2pkt), Cansu Yalcin, Opalkowska Maria, Emilia Rek, Julia Kwak, Hanslik Emilia, Natalia Korytowska oraz Julia Stefaniak. Drużyna Olimpii do trzeciej rundy, która rozpocznie się 23 marca przystąpi jako lider rozgrywek.